Подзвонити нам
Ми працюємо, доставляємо та монтуємо

Як правильно вибрати кондиціонер квартиру або приватний будинок

Грамотний вибір кондиціонера – запорука вашого комфорту у спекотний сезон. Кліматичне обладнання, що раптово вийшло з ладу, — серйозна і часом дорога проблема, яку можна уникнути, якщо правильно вибрати параметри, кваліфіковано здійснити монтаж, своєчасно проводити техобслуговування і дотримуватися правил експлуатації. Вибір дешевої моделі кондиціонера не завжди виправданий, оскільки вартість володіння для неї може бути вищою, ніж для дорогої моделі.

Сучасний ринок пропонує споживачеві найрізноманітніші кондиціонери. Як вибрати – питання не найпростіше, навіть у рамках одного бренду дуже легко заплутатися. З чого почати?

Вибираємо кондиціонер залежно від приміщення та необхідної потужності

Для кожного приміщення потужність кондиціонера має розраховуватись індивідуально. Потужність (холодопродуктивність) кондиціонера розраховується на підставі даних про сумарну потужність від усіх джерел тепла - таких як освітлення, прямі сонячні промені, електрообладнання

Окремі кімнати та невеликі приміщення

Невеликими вважаються окремі кімнати та приміщення площею до 35 кв. метрів. Для них використовуються кондиціонери таких типів:

Мобільний. Моноблок на коліщатках, спеціального монтажу не вимагає. Включається в розетку і ставиться у будь-якому зручному місці, яке за бажанням можна міняти. Конструкція мобільного кондиціонера передбачає наявність спеціального повітропроводу, який з'єднується з віконним отвором. Недоліки: висока вартість при невеликій потужності (до 4 кВт), необхідність періодично зливати конденсат, що дуже незручно під час роботи кондиціонера в нічний час. Мобільні кондиціонери працюють вкрай нестабільно, їхня дія може нівелюватися протягами, що повертають тепле повітря назад у приміщення.

Спліт-система. Сучасний малошумний кондиціонер, що складається із зовнішнього та внутрішнього блоків. Як правило, має систему очищення повітря, може працювати на обігрів, має ряд автоматичних режимів.

Двокімнатну квартиру

Щоб вибрати кондиціонер для квартири, треба добре уявляти розподіл блоків по кімнатах. Існує кілька відповідних варіантів кліматичного обладнання, які допоможуть заощадити простір та електроенергію.

Мульти-спліт-система. Цей кондиціонер складається з одного зовнішнього блоку та кількох внутрішніх. Зовнішній блок встановлюється на фасаді в непомітному місці або закривається декоративними ґратами, що дозволяє зберегти зовнішній вигляд будівлі. Внутрішні блоки налаштовуються окремо для кожної кімнати, однак вони повинні працювати або на охолодження, або на обігрів.

Канальна спліт-система. Канальна спліт-система - це різновид кондиціонерів, який був спеціально розроблений для прихованої установки. Як правило, канальні кондиціонери працюють на одне приміщення, але існує і готельний варіант канальної спліт-системи, призначений для обслуговування кількох номерів. Розподіл повітря здійснюється за допомогою повітроводів. Внутрішній блок монтується за спеціальною решіткою.

Приватні будинки та котеджі

Для приватних будинків та котеджів застосовні ті ж види кондиціонерів, що й для багатокімнатних квартир. Різниця полягає тільки в параметрах приміщень - може знадобитися велика потужність. Також можна рекомендувати для встановлення в приватному будинку або котеджі касетну спліт-систему, яка ідеально підходить для приміщень із підвісними стелями. У деяких випадках установки вона може успішно замінювати одну зі стельових панелей. З касети роздача охолодженого повітря йде за чотирма напрямками.

На що звернути увагу при виборі кондиціонера

Визначивши тип кондиціонера, який ви збираєтеся встановити, можна перейти до детального вибору. Звернути увагу слід на такі параметри:

  • Фірма виробник.

Звичайно, краще вибирати фірму з ім'ям, але ганятися за модними брендами не варто. Вибирати краще не із трійки лідерів, а з десятки.

Зручність обслуговування.

Обов'язково дізнайтеся, як часто слід чистити та міняти фільтри кондиціонера, чи треба зливати конденсат. Якщо ви встановлюєте кондиціонер за допомогою промислових альпіністів, обслуговування та ремонт, швидше за все, також вимагатимуть їхньої участі.

  • Вартість володіння.

Оцінка цього параметра часто призводить до вибору дорожчого кондиціонера, оскільки з урахуванням монтажу, обслуговування, необхідності ремонту, витрати електроенергії та терміну експлуатації володіння ним обходиться дешевше. Якщо перед вами став психологічний бар'єр щодо вартості покупки кондиціонера, оцінюйте вартість володіння.

  • Додаткові функції.

Сучасний кондиціонер, як правило, багатофункціональний. Обігрів приміщення, іонізація та очищення повітря, робота в сплячому режимі, спеціальні функції керування - все це може зробити перебування в приміщенні більш комфортним для вас або пройти поміченим тільки щодо вартості кондиціонера. Багато функцій на практиці можуть вам не стати в нагоді, тому варто реально оцінювати їх необхідність.

м. Дніпропетровськ,
пр. Олександра Поля 50Д

Пн-Пт: 9.00-20.00
Сб: 10.00-13.00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(050) 922-47-83, (067) 591-11-88,
(073) 001-75-07
 
ПРОДАЖ. МОНТАЖ. СЕРВІС
Замовити дзвінок

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Написати листа

 
м. Дніпро,
пр. Олександра Поля 50Д
 
Пн-Пт: 9.00-20.00
Сб: 10.00-13.00
 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

(050) 922-47-83
ПРОДАЖ. МОНТАЖ. СЕРВІС
Замовити дзвінок

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Написати лист

(050) 922-47-83
ПРОДАЖ. МОНТАЖ. СЕРВІС